S-a lăsat frigul și s-au întors ninsorile, la munte. În Făgăraș, la mare altitudine, stratul de zăpadă măsoară 15 centimetri.

Salvamontiștii din Argeș s-au trezit în plină iarnă. Și la vârful Omu, în Bucegi, e vreme rea, cu ceață și, la fel, ninsoare viscolită.

Temperaturi negative s-au mai înregistrat în Munții Vlădeasa, Călimani și Țarcu. Va fi urât toată săptămâna, anunță meteorologii.

https://www.facebook.com/oscar.stanciu/videos/232736271324215/