Un copilaș de nouă luni a fost internat la Clinica de Pediatrie din Cluj, fiind confirmat ulterior pozitiv cu coronavirus. 

”Copilul a fost adus de Ambulanță la Pediatrie ieri, cu simptome (tuse, febră) și a fost confirmat Covid19 în cursul zilei de marți”, a declarat prefectul Clujului, Mircea Abrudean.

Prefectul a mai declarat că se face anchetă epidemiologică și că s-au recoltat probe și de la mamă pentru a fi testate.

MS / Foto: caracter info