Coeficientul infectărilor cumulate la 14 zile, raportate la 1.000 de locuitori este calculat de către Direcția de Sănătate Publică, la nivelul județului Mureș.

Mai jos aveți graficul realizat în baza raportărilor primite de CNCCI de la Direcțiile de Sănătate Publică, cu rata incidenței cazurilor pozitive de coronavirus în ultimele 14 zile, în localitățile județului Mureș.

Unitate Administrativ Teritoriala INCIDENȚĂ ‰ 
  
MUNICIPIUL TARGU MURES                                                                                                5.72
MUNICIPIUL REGHIN                                                                                                4.18
MUNICIPIUL SIGHISOARA                                                                                                2.27
MUNICIPIUL TARNAVENI                                                                                                2.81
ORAS IERNUT                                                                                                3.06
ORAS LUDUS                                                                                                3.04
ORAS MIERCUREA NIRAJULUI                                                                                                1.33
ORAS SANGEORGIU DE PADURE                                                                                                0.92
ORAS SARMASU                                                                                                1.31
ORAS SOVATA                                                                                                0.98
UNGHENI                                                                                                3.78
ACATARI                                                                                                1.47
ADAMUS                                                                                                2.03
ALBESTI                                                                                                2.64
ALUNIS                                                                                                3.53
APOLD                                                                                                0.60
ATINTIS                                                                                                    –  
BAGACIU                                                                                                1.12
BAHNEA                                                                                                0.54
BALA                                                                                                    –  
BALAUSERI                                                                                                0.81
BAND                                                                                                1.66
BATOS                                                                                                0.24
BEICA DE JOS                                                                                                1.80
BERENI                                                                                                0.77
BICHIS                                                                                                2.54
BOGATA                                                                                                2.71
BRANCOVENESTI                                                                                                5.34
BREAZA                                                                                                1.62
CEUASU DE CAMPIE                                                                                                2.72
CHETANI                                                                                                3.17
CHIBED                                                                                                0.58
CHIHERU DE JOS                                                                                                0.61
COROISANMARTIN                                                                                                    –  
CORUNCA                                                                                                3.63
COZMA                                                                                                5.60
CRACIUNESTI                                                                                                2.49
CRAIESTI                                                                                                1.15
CRISTESTI                                                                                                4.30
CUCERDEA                                                                                                0.77
CUCI                                                                                                2.15
DANES                                                                                                2.98
DEDA                                                                                                1.86
EREMITU                                                                                                3.45
ERNEI                                                                                                2.45
FANTANELE                                                                                                1.22
FARAGAU                                                                                                1.13
GALESTI                                                                                                2.84
GANESTI                                                                                                2.27
GHEORGHE DOJA                                                                                                2.34
GHINDARI                                                                                                0.29
GLODENI                                                                                                1.07
GORNESTI                                                                                                1.08
GREBENISU DE CAMPIE                                                                                                3.36
GURGHIU                                                                                                2.12
HODAC                                                                                                1.95
HODOSA                                                                                                0.82
IBANESTI                                                                                                0.24
ICLANZEL                                                                                                2.41
IDECIU DE JOS                                                                                                2.22
LIVEZENI                                                                                                3.59
LUNCA                                                                                                1.26
LUNCA BRADULUI                                                                                                1.51
MADARAS                                                                                                2.47
MAGHERANI                                                                                                0.71
MICA                                                                                                1.66
MIHESU DE CAMPIE                                                                                                2.06
NADES                                                                                                    –  
NEAUA                                                                                                    –  
OGRA                                                                                                1.91
PANET                                                                                                2.28
PAPIU ILARIAN                                                                                                    –  
PASARENI                                                                                                3.33
PETELEA                                                                                                0.94
POGACEAUA                                                                                                1.98
RACIU                                                                                                0.56
RASTOLITA                                                                                                1.12
RUSII-MUNTI                                                                                                2.29
SANCRAIU DE MURES                                                                                                3.89
SANGEORGIU DE MURES                                                                                                3.99
SANGER                                                                                                1.28
SANPAUL                                                                                                1.97
SANPETRU DE CAMPIE                                                                                                0.37
SANTANA DE MURES                                                                                                2.36
SARATENI                                                                                                1.22
SASCHIZ                                                                                                    –  
SAULIA                                                                                                1.45
SINCAI                                                                                                1.26
SOLOVASTRU                                                                                                1.61
STANCENI                                                                                                1.40
SUPLAC                                                                                                0.44
SUSENI                                                                                                4.13
TAURENI                                                                                                2.00
VALEA LARGA                                                                                                2.36
VANATORI                                                                                                1.59
VARGATA                                                                                                0.50
VATAVA                                                                                                1.59
VETCA                                                                                                2.70
VIISOARA                                                                                                0.51
VOIVODENI                                                                                                5.59
ZAGAR                                                                                                0.76
ZAU DE CAMPIE                                                                                                1.58
TOTAL Judet Mures                                                                                                3.16