Pe lângă felicitări si aprecieri, merita să-i facem cat mai cunoscuți. Hai sa distribuim…

Participarea elevilor mureseni la concursul Interjudeţean de Matematică şi Informatică „Grigore C. Moisil”, Ediţia a XXXIV-a, Baia Mare, 5-7 aprilie 2019, a fost una remarcabilă.

Felicităm elevii, profesorii, dar și părinții pentru rezultatele obținute si le dorim mult succes in continuare.

Secţiunea Matematică

Clasa a V-a
Mențiune – Cojocnean Dragoş-Florin, Școala Gimnazială „Tudor Vladimirescu” Târgu Mureș, judeţul Mureş

Mențiune specială – Butuza Florin-Alexandru, Colegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian” Târgu Mureş, judeţul Mureş

Mențiune specială – Ciocan Ariana, Colegiul Naţional „Unirea” Târgu Mureş, judeţul Mureş

Clasa a VI-a
Mențiune – Șerban Radu-George, Colegiul Naţional „Unirea” Târgu Mureş, judeţul Mureş

Clasa a VII-a
Mențiune – Borș Alexandru, Școala Gimnazială „Dacia” Târgu Mureş, judeţul Mureş

Clasa a IX-a
Premiul I – Kacso Chris-Sandor, Colegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian” Târgu Mureş, judeţul Mureş

Clasa a XI-a
Mențiune – Florea Ciprian, Colegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian” Târgu Mureş, judeţul Mureş

Mențiune – Vultur Irina, Colegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian” Târgu Mureş, judeţul Mureş

Secţiunea Informatică

Clasa a VI-a
Premiul I – Tudose Rareș-Felix, Colegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian” Târgu Mureş, judeţul Mureş

Premiul II – Hajnal George-Florin, Palatul Copiilor Târgu Mureş – Structura Clubul Copiilor Sighişoara, judeţul Mureş

Clasa a VIII-a
Mențiune – Pețan Ioana-Nicoleta, Colegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian” Târgu Mureş, judeţul Mureş

Clasa a IX-a
Mențiune specială – Toșa David, Colegiul Naţional „Unirea” Târgu Mureş, judeţul Mureş

Mențiune specială – Vlas Dumitru, Colegiul Naţional „Unirea” Târgu Mureş, judeţul Mureş

Clasa a XI-a
Premiul I – Sîrbu Vlad, Colegiul Naţional „Unirea” Târgu Mureş, judeţul Mureş

Mențiune – Racheriu Nicolae, Colegiul Național „Alexandru Papiu Ilarian” Târgu Mureş, judeţul Mureş

Observație: La fiecare secțiune și la fiecare clasă, Premiul I a fost însoțit de Medalia de aur, Premiul II de Medalia de argint, Premiul III de Medalia de bronz, iar pentru elevii care au primit Mențiune, aceasta a fost însoțită de medalie. Mențiunile speciale au constat în Diplomă și premiu în cărți.

Sursa: isjmm.ro / Foto: colaj