Avem deosebita onoare sa va prezentam datele traficului pe luna mai 2017 – am inregistrat cifre record de audienta, la doar 3 luni de la lansare am surclasat absolut toate siteurile de stiri din Tirgu Mures si judetul Mures -, care ne certifica inca o data faptul ca in comunitatea noastra exista speranta, muresenii vor sa fie informati corect, sa stie adevarul!

Aprecierile voastre ne dau noua putere sa continuam acest proiect pentru comunitatea mureseana si le scad lor puterea de a face lucrurile doar in interes propriu, in detrimentul comunitatii. Acum va vede toata lumea… AJUNGE!

Date trafic.ro – luna mai 2017 – ardealnews.ro – 240.506 de vizitatori unici/luna:

Date pagina facebook – luna mai 2017 – Mures Stiri – impact de 619.799 vizualizari si 22.749 fani (like):

Date trafic.ro – luna mai 2017 – ardealnews.ro – 16.122 media de vizitatori unici/zi:

Multumim atat celor peste 16.000 de vizitatori care ne urmaresc zilnic, cat si celor care se vor adauga pe parcurs!  Sa speram ca nu va curge multa apa pe Mures pana ce situatia se va schimba in bine si pentru comunitatea noastra!

Constientizam faptul ca nu suntem perfecti si ca nu toti cei care ne urmaresc inseamna ca ne dau dreptate suta la suta – ardealnews.ro are doar putin peste o luna de la lansare -, dar credem ca regasesc printre materialele noastre si unele care se potrivesc cu punctul lor de vedere.

Oricine crede ca este loc de mai bine in judetul Mures, poate participa la sprijinirea proiectului nostru. Indemnam atat privatii care doresc ca afacerea lor sa beneficieze de infrastructura mai buna, de concurenta loiala, cat si persoanele fizice care se gandesc la viitorul copiilor lor, sa ne distribuie materialele – fie ca aloca „10 lei” in promovare, sau ca se limiteaza doar in a ne distribui materialele publicate.

Un exemplu concret este inmures.ro si uneori mures.ro, dar si miile de mureseni care ne distribuie materialele; tuturor le multumim pe aceasta cale. Fiecare distribuire ajuta la CUNOASTEREA realitatii de catre cat mai multi mureseni. Totodata multumim si adminilor grupurilor de pe retelele de socializare, care ne ofera de multe ori informatii care merita aduse la cunostinta cat mai multor mureseni (Esti din Tirgu Mures daca…, Probleme de Reghin, Info trafic jud. Mures etc). Cunoasterea inseamna putere pentru ca ne da posibilitatea de a indrepta lucrurile, in timp ce necunoasterea ne limiteaza evolutia!

Majoritatea materialelor sunt publicate in urma informatiilor primite tot de la mureseni. Oricine poate trimite o informatie, fotocopii, imagini etc la adresa muresstiri@gmail.com, indiferent daca acestea sunt negative sau pozitive. In cazul in care sunt insotite de dovezi, vom proceda la realizarea de materiale si le vom publica pe pagina noastra. Adresa de email este valabila si in cazul celor care doresc sa trimita drept la replica.
Se poate observa din materialele publicate de noi ca prezentam cu multa placere si rezultatele pozitive realizate de mureseni (exemple aici), dar publicam si lucrurile mai putin placute, negative. Trebuie sa avem grija de viitorul copiilor nostri, pentru a putea avea speranta rezultatelor pozitive!
Daca nu ar exista lucrurile negative – asa cum incearca ei sa ne faca sa credem de 17 ani –, nu le-am scrie nici noi si nici cei de la Deutsche Welle – vezi MATERIALUL ACESTA.

Ne cerem scuze pentru eventualele greseli care mai pot aparea, acestea fiind urmare a faptului ca echipa noastra este formata din colegi pentru care acest proiect nu reprezinta principala activitate, aceasta fiind prestata sub forma de voluntariat / civism.

MS / Foto: colaj imagini