Multumim atat celor peste 10.000 de vizitatori care ne urmaresc zilnic, cat si celor care se vor adauga pe parcurs!  Sa speram ca nu va curge multa apa pe Mures pana ce situatia se va schimba in bine si pentru comunitatea noastra! Un ultim exemplu pozitiv si plin de speranta este acest material!

Constientizam faptul ca nu suntem perfecti si ca nu toti cei care ne urmaresc inseamna ca ne dau dreptate suta la suta – ardealnews.ro are doar putin peste o luna de la lansare -, dar credem ca regasesc printre materialele noastre si unele care se potrivesc cu punctul lor de vedere.

Oricine crede ca este loc de mai bine in judetul Mures, poate participa la sprijinirea proiectului nostru. Indemnam atat privatii care doresc ca afacerea lor sa beneficieze de infrastructura mai buna, de concurenta loiala, cat si persoanele fizice care se gandesc la viitorul copiilor lor, sa ne distribuie materialele – fie ca aloca „10 lei” in promovare, sau ca se limiteaza doar in a ne distribui materialele publicate.

Un exemplu concret este inmures.ro si uneori mures.ro, dar si miile de mureseni care ne distribuie materialele; tuturor le multumim pe aceasta cale. Fiecare distribuire ajuta la CUNOASTEREA realitatii de catre cat mai multi mureseni. Totodata multumim si adminilor grupurilor de pe retelele de socializare, care ne ofera de multe ori informatii care merita aduse la cunostinta cat mai multor mureseni (Esti din Tirgu Mures daca…, Probleme de Reghin, Info trafic jud. Mures etc). Cunoasterea inseamna putere pentru ca ne da posibilitatea de a indrepta lucrurile, in timp ce necunoasterea ne limiteaza evolutia!

Majoritatea materialelor sunt publicate in urma informatiilor primite tot de la mureseni. Oricine poate trimite o informatie, fotocopii, imagini etc la adresa muresstiri@gmail.com, indiferent daca acestea sunt negative sau pozitive. In cazul in care sunt insotite de dovezi, vom proceda la realizarea de materiale si le vom publica pe pagina noastra. Adresa de email este valabila si in cazul celor care doresc sa trimita drept la replica.
Se poate observa din materialele publicate de noi ca prezentam cu multa placere si rezultatele pozitive realizate de mureseni (exemple aici), dar publicam si lucrurile mai putin placute, negative. Trebuie sa avem grija de viitorul copiilor nostri, pentru a putea avea speranta rezultatelor pozitive!
Daca nu ar exista lucrurile negative – asa cum incearca ei sa ne faca sa credem de 17 ani –, nu le-am scrie nici noi si nici cei de la Deutsche Welle – vezi MATERIALUL ACESTA.

Ne cerem scuze pentru eventualele greseli care mai pot aparea, acestea fiind urmare a faptului ca echipa noastra este formata din colegi pentru care acest proiect nu reprezinta principala activitate, aceasta fiind prestata sub forma de voluntariat / civism.

La final va prezentam si pagina noastra de socializare Mures Stiri, care tocmai a trecut de 20.000 de fani!

Colectivul Mures Stiri