Muresencele Timea si Ioana, campioane la bikini fitness!

Evenimentul a fost organizat de Federaţia Română de Culturism şi Fitness în parteneriat cu cluburile sportive Titanic Bodybuilding Tîrgu-Mureș, Clubul Sportiv Universitar Tîrgu-Mureș şi Energy Fit Tîrgu-Mureș. Acesta s-a desfășurat la Casa de Cultură „Mihai Eminescu” și a cuprins întreceri la fitness, bikini-fitness, body-fitness și men-physique.

Felicitari sportivelor Ioana Șulea, Varga Timea, Valentina Czinkuș si antrenorilor Sebastian Popovici, Dumitru Cheteleș!

Rezultatele din cadrul finalelor campionatelor naţionale de fitness seniori, bikini fitness, bodyfitness şi men physique 2017.

FITNESS SENIOARE

1. MIHAELA RASCA – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI
2. BEATRICE LACATARU – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI
3. AMALIA MALI – CSM BAIA MARE

FITNESS SENIORI OPEN
1. RAZVAN SINDELARU – CS FARUL CONSTANTA
2. BOGDAN CRISTEA – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI
3. ADRIAN BICIU – CS FARUL CONSTANTA
4. OVIDIU BUTOERU – CSU CLUJ-NAPOCA
5. PAUL DILGANU – CS GLADIATOR GYM CRAIOVA
6. VIOREL ARPASANU – CS FORTUS CALARASI

BODYFITNESS SENIOARE 158CM
1. DANIELA MARTINESCU – ACS TIMFORTIS TIMISOARA
2. MIHAELA-BETRICE SERBAN – CS TELEORMAN ALEXANDRIA
3. DANIELA IVAN – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

BODYFITNESS SENIOARE 163CM
1. ALINA ASCHILEAN – CSU CLUJ-NAPOCA
2. RALUCA TIRSEA – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI
3. ANA GULER – CS HEREDEU GOLD GYM ORADEA

BODYFITNESS SENIOARE 168CM

1. GEORGETA-NADIA BALMUS – CS CULTURISTUL RM.VALCEA
2. CORINA-PETRUTA DUMITRU – CSS 5 BUCURESTI
3. ALINA IALOMITEANU – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

BODYFITNESS SENIOARE +168CM

1. DANIELA STAN – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI
2. GABRIELA VLADEAN – CS FARUL CONSTANTA
3. MARIA STANCU – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI
4. MARTINA LUPU – CSU ORADEA

BIKINI FITNESS 158 CM

1. CRISTINA MARGINEAN – CSU CLUJ-NAPOCA
2. AMALIA OTEL – CS FLEX IASI
3. LENUTA TABAN ACS – ULISE FOCSANI
4. PAULA-ALEXANDRA VASCU – CSM IASI
5. MIHAELA-DIANA DRAGHICI – CSU CLUJ-NAPOCA
6. ANDRADA TATARU – CS OLYMPIA PRO GYM BRASOV

BIKINI FITNESS 162 CM

1. ALEXANDRA VICU – CSM IASI
2. CATALINA DUMITRAN – CSS 5 BUCURESTI
3. VALENTINA CZINKUS – ACS ENERGYFIT TG.MURES
4. IZABELA BULEI – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI
5. IONELA-TATIANA NEGRU – CS LULU’S GYM GALATI
6. ALINA-VASILICA NEAGU – CS HARD BODY BUCURESTI

BIKINI FITNESS 164 CM

1. TIMEA VARGA – ACS ENERGYFIT TG.MURES
2. PATRICIA NICULAE – CSS 5 BUCURESTI
3. STEFANIA DUMITRESCU – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI
4. ANDREEA GODRI – CS DUMI FITNESS CLUJ-NAPOCA

BIKINI FITNESS 169 CM

1. DIANA PIVNICERU – CS FARUL CONSTANTA
2. ANDREA CUCU – CSM BISTRITA
3. DIANA NEDESCU – CSU CLUJ-NAPOCA
4. MADALINA BUJOR – CS STEELMAN TG.NEAMT
5. RALUCA GALUSCA – CS STEELMAN TG.NEAMT

BIKINI FITNESS +169 CM

1. IOANA SULEA – CSU TG.MURES
2. EKATERINA BUZULIUC – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI
3. ALEXANDRA VAIDAHAZAN – CSU CLUJ-NAPOCA
4. ELENA FLORESCU – CS FARUL CONSTANTA
5. MADALINA LAZAR – CS OLYMPIA PRO GYM BRASOV
6. MARIA-CRISTINA GUIU – CS HARD BODY BUCURESTI

MEN’S PHYSIQUE 170 CM

1. CORNEL PANTELIN – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI
2. SEBASTIAN PANA – CS GLADIATOR GYM CRAIOVA
3. MARIUS VARZARU – CSS 5 BUCURESTI
4. ROBERT BUTNARU – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI
5. CRISTIAN DITA – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI
6. EDUARD POPA – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI
7. RAZVAN MARCOCI – CS FARUL CONSTANTA
8. IONUT CRETU – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

MEN’S PHYSIQUE 176 CM

1. MIHAI-DANIEL GIRTAN – CSM IASI
2. DRAGOS BECHES – CSU CLUJ-NAPOCA
3. MARIUS-FLORIAN ANDREI – CS HARD BODY BUCURESTI
4. ANDREI-SORIN MACOVEI – CS STEELMAN TG.NEAMT
5. CLAUDIU ZAHARIA – CS STEELMAN TG.NEAMT
6. PAUL BUD – CS CENTURION SIBIU
7. NIMROD HOGYES – CS TITANIC TG.MURES
8. DANIEL MELNIC – CS OLYMPIA PRO GYM BRASOV

MEN’S PHYSIQUE +182 CM

1. REMUS BOROIU – CS FARUL CONSTANTA
2. CATALIN DUMITRESCU – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI
3. ANDREI BORDEIANU – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI
4. CONSTANTIN-ADRIAN BACOV – CS DUMI FITNESS CLUJ-NAPOCA
5. ANDREI NELEGA – ACS ENERGYFIT TG.MURES
6. COSTANTIN-ADRIAN ILIE – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI
7. CRISTIAN STANESCU – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI
8. CRISTIAN DOBROTA – CSU CLUJ-NAPOCA

MEN’S PHYSIQUE 173 CM

1. PETRU BOZESAN – CSU CLUJ-NAPOCA
2. ALEXANDRU-FILIP OPRESCU – CS POWER GYM MEDIAS
3. DANIEL CAPRICEANA – CS FARUL CONSTANTA
4. NORBERT SANDOR – ACS ENERGYFIT TG.MURES

MEN’S PHYSIQUE 179 CM

1. ALEXANDRU SUCUTARDEAN – CSM BISTRITA
2. MARIUS SPATARIU – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI
3. ION-ANDREI IUGULESCU – CS GLADIATOR GYM CRAIOVA
4. PETRU-COSMIN MOTRONEA – CS CENTURION SIBIU
5. TEODOR-MIHAI CETEAN – CS HARD BODY BUCURESTI
6. RAZVAN-DAN URDA – CS ELEGANTA RESITA

MEN’S PHYSIQUE 182 CM

1. ALEXANDRU BOROIU – CS FARUL CONSTANTA
2. ANDREI NASCU – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI
3. MIREL CARSTEA – CS GLADIATOR GYM CRAIOVA
4. LAURENTIU CICAL – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI
5. FLORIN DONISAN – CS STEELMAN TG.NEAMT
6. TIBERIU BELICIU – CS OLYMPIA PRO GYM BRASOV

OPEN BODYFITNESS SENIOARE

1. ALINA ASCHILEAN – CSU CLUJ-NAPOCA
2. DANIELA MARTINESCU – ACS TIMFORTIS TIMISOARA
3. GEORGETA-NADIA BALMUS – CS CULTURISTUL RM.VALCEA
4. DANIELA STAN – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

OPEN BIKINI FITNESS SENIOARE

1. ALEXANDRA VICU – CSM IASI
2. IOANA SULEA – CSU TG.MURES
3. DIANA PIVNICERU – CS FORTUS CALARASI
4. CRISTINA MARGINEAN – CSU CLUJ-NAPOCA
5. TIMEA VARGA – ACS ENERGYFIT TG.MURES

OPEN MEN’S PHYSIQUE

1. MIHAI-DANIEL GIRTAN – CSM IASI
2. REMUS BOROIU – CS FARUL CONSTANTA
3. CORNEL PANTELIN – ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI
4. ALEXANDRU SUCUTARDEAN – CSM BISTRITA
5. PETRU BOZESAN – CSU CLUJ-NAPOCA
6. ALEXANDRU BOROIU – CS FARUL CONSTANTA

Sursa:frcf.ro