CS Juvenes: Rezultate de exceptie pentru micutii sahisti mureseni!

Trei sportivi ai secției de șah aparținând CS JUVENES Tirgu Mures, au reprezentat județul Mureș la un turneu puternic desfășurat în perioada 8-12 august 2017 la Arad.

Festivalul Internațional de Șah Arad Open a ajuns la ediția a X-a, iar categoriile la care au participat Andrada Bîra, Ștefan Șerban și Virgil Chiheri au fost Open Amatori și Open Copii. Ștefan a reușit 4,5 puncte din 9, Andrada a jucat cot la cot cu seniorii și a obținut tot 4,5 puncte din 9. După această competiție, sportiva a adunat 135 de puncte la coeficientul ELO.  Virgil s-a clasat pe locul 6, după un parcurs foarte frumos, însă, din păcate, a pierdut ultima partidă și s-a îndepărtat de podium.

Felicitări tuturor sportivilor și antrenorului Gergely Fugulyan pentru întreaga sa muncă!